Wystawa malarstwa Malwiny Dzwonkowskiej 06.09-31.10.2019 r.

Malwina Dzwonkowska 
Urodzona na Kaszubach, gdzie mieszka i tworzy. Od najmłodszych lat zakochana w sztuce, wyrażając się głównie w malarstwie. Talent i umiejętności potwierdziła w 2007 roku, zdobywając tytuł plastyka, jako absolwentka Policealnego Studium Plastycznego w Gdyni Orłowie.
Swoją twórczość prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych, między innymi w Stężycy, Kartuzach, Grudziądzu, Tczewie. W 2015 roku miała dużą indywidualną wystawę na Zamku Joannitów w Skarszewach, na której zaprezentowała ponad trzydzieści prac. Jej obrazy olejne zostały zaprezentowane na „Salonie Wielkopolskim” w Czarnkowie w listopadzie 2015 roku. Indywidualne wystawy w 2017 roku odbyły się w Galerii Autorskiej 24B w Starogardzie Gdańskim oraz w Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu. Brała udział w licznych plenerach malarskich głównie na Kaszubach, Kociewiu, w Borach Tucholskich i na Lubelszczyźnie.
Jej ulubioną techniką malarską jest technika olejna. Najczęściej obrazy ukazują realistyczne przedstawienia nastrojowych pejzażów. Z wielką wrażliwością stara się odtworzyć koloryt przyrody, ale ważniejszą sprawą są atmosfera i światło. Romantyzm tych polskich, głównie wiejskich klimatów Kaszub pokazuje, że Malwina Dzwonkowska lubi nawiązywać do mistrzów tego gatunku z końca XIX i początków XX wieku, ale też widać zainteresowanie człowiekiem, czego konsekwencją jest portret, wykonywany z dużym powodzeniem.

Wystawa będzie czynna do 31 października 2019 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10-18. Bilety w cenie 3 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej.

Może Ci się spodobać

Polskie Radio Koszalin w Zamku [WYWIAD]

Biblioteka otwarta w sobotę 30 września

Warsztaty DIY – październik 2023

Noc bibliotek 2023 [ZAPISY]

Dostępność