O nas

Świdwiński Ośrodek Kultury w Świdwinie jest samorządową instytucją kultury, działającą w oparciu o statut nadany przez Radę Miasta Świdwin. Głównym obszarem działania jest Miasto Świdwin, jednak w ramach współpracy oraz wymiany kulturalnej z innymi podmiotami działalność Świdwińskiego Ośrodka Kultury ma zasięg ponadlokalny.

Swoją siedzibę Świdwiński Ośrodek Kultury znalazł w jednym z najcenniejszych zabytków województwa zachodniopomorskiego XIII-wiecznym zamku, nadającym imprezom kulturalnym wyjątkowego charakteru.

Swoją działalność Ośrodek opiera na trzech działach. Są to:

  • Dział merytoryczny
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śpiewaka
  • Dział administracyjno-gospodarczy

Przedmiotem działania Świdwińskiego Ośrodka Kultury jest tworzenie, upowszechnianie i ochrona dóbr kulturowych oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań kulturalnych społeczności lokalnej oraz zachęcanie do czynnego udziału w życiu kulturalnym i artystycznym.

Szeroki wachlarz imprez kulturalnych tworzony jest w odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby i gusta odbiorców, dzięki czemu wydarzenia kulturalne cieszą się dużą popularnością i niezmiennie przyciągają stałych, jak i nowych sympatyków.

W wyniku cykliczności działań Ośrodek wypracował sobie stałe formy kulturalne oraz sztandarowe imprezy, jak na przykład „Bitwa o krowę”, czy „Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej” oraz wytworzył swoistą tradycję kulturalną, która ułatwia społeczności lokalnej identyfikację z miastem.

Możemy poszczycić się profesjonalną organizacją imprez kulturalnych oraz stwarzaniem idealnych warunków dla rozwoju zainteresowań i twórczości lokalnego społeczeństwa. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia i nagrody osób indywidualnych oraz samej instytucji oraz fakt, że Świdwiński Ośrodek Kultury stawiany jest w rzędzie modelowych w regionie Pomorza Zachodniego.

 

WYKAZ ZESPOŁÓW I SEKCJI
DZIAŁAJĄCYCH W ŚWIDWIŃSKIM OŚRODKU KULTURY

Nazwa zespołu – sekcji Osoba odpowiedzialna Dni – godziny zajęć
1. Kółko plastyczne – dzieci J. Nowicka Środa, czwartek – 14:00 – 19:00 (prac. plast.)
2. Szkoła tańca „ISKRA” K. Radomska Poniedziałek, środa – 15:00 – 20:10 (s. widowisk.)
3. Klub tańca „OMEN” I. Kruk Wtorek, czwartek – 15:00 – 20:00 (s. widowisk)
4. Ognisko muzyczne R. Uss Pon., wt., czw., pt., sob. – 14:00 – 19:00
5. Orkiestra dęta Piątek – 12:00-20:00, sobota 8:00 – 16:00 (skrzydło zach.)
6. Teatralna grupa dziecięca P. Salińska Wtorek 16:00-18:00; środa 16:00-18:00 (s.ryc.)
7. Klub pasjon.sztuki fotograf. ISO M. Warcholska Co drugi piątek od 18:30
Dostępność