O nas

Świdwiński Ośrodek Kultury w Świdwinie jest samorządową instytucją kultury, działającą w oparciu o statut nadany przez Radę Miasta Świdwin. Głównym obszarem działania jest Miasto Świdwin, jednak w ramach współpracy oraz wymiany kulturalnej z innymi podmiotami działalność Świdwińskiego Ośrodka Kultury ma zasięg ponadlokalny.

Swoją siedzibę Świdwiński Ośrodek Kultury znalazł w jednym z najcenniejszych zabytków województwa zachodniopomorskiego XIII-wiecznym zamku, nadającym imprezom kulturalnym wyjątkowego charakteru.

Swoją działalność Ośrodek opiera na trzech działach. Są to:

  • Dział merytoryczny
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śpiewaka
  • Dział administracyjno-gospodarczy

Przedmiotem działania Świdwińskiego Ośrodka Kultury jest tworzenie, upowszechnianie i ochrona dóbr kulturowych oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań kulturalnych społeczności lokalnej oraz zachęcanie do czynnego udziału w życiu kulturalnym i artystycznym.

Szeroki wachlarz imprez kulturalnych tworzony jest w odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby i gusta odbiorców, dzięki czemu wydarzenia kulturalne cieszą się dużą popularnością i niezmiennie przyciągają stałych, jak i nowych sympatyków.

W wyniku cykliczności działań Ośrodek wypracował sobie stałe formy kulturalne oraz sztandarowe imprezy, jak na przykład „Bitwa o krowę”, czy „Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej” oraz wytworzył swoistą tradycję kulturalną, która ułatwia społeczności lokalnej identyfikację z miastem.

Możemy poszczycić się profesjonalną organizacją imprez kulturalnych oraz stwarzaniem idealnych warunków dla rozwoju zainteresowań i twórczości lokalnego społeczeństwa. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia i nagrody osób indywidualnych oraz samej instytucji oraz fakt, że Świdwiński Ośrodek Kultury stawiany jest w rzędzie modelowych w regionie Pomorza Zachodniego.

 

WYKAZ ZESPOŁÓW I SEKCJI
DZIAŁAJĄCYCH W ŚWIDWIŃSKIM OŚRODKU KULTURY

Nazwa zespołu - sekcjiOsoba odpowiedzialnaDni - godziny zajęć
1. Kółko plastyczne - dzieciJ. NowickaŚroda, czwartek - 14:00 - 19:00 (prac. plast.)
2. Szkoła tańca „ISKRA”K. RadomskaPoniedziałek, środa - 15:00 - 20:10 (s. widowisk.)
3. Klub tańca „OMEN”I. KrukWtorek, czwartek - 15:00 - 20:00 (s. widowisk)
4. Ognisko muzyczneR. UssPon., wt., czw., pt., sob. - 14:00 - 19:00
5. Nauka gry na instr. dętychJ. MatwiejewskiWtorek, środa, czwartek, piątek - 14:00 - 18:00
(skrzydło zach.)
6. Orkiestra dętaA. GiersPiątek - 12:00-20:00, sobota 8:00 - 16:00 (skrzydło zach.)
7. Teatralna grupa dziecięcaP. SalińskaWtorek 16:00-18:00; środa 16:00-18:00 (s.ryc.)
10. Klub pasjon.sztuki fotograf. ISOM. WarcholskaCo drugi piątek od 18:30
Dostępność