Koncert Marii Peszek – 23 czerwca [biletowany]

W ramach tegorocznej edycji Literackiego Świdwina zaplanowaliśmy nie tylko wydarzenie związane ze słowem pisanym. Jak zawsze mamy też propozycję muzyczną.
23 czerwca o 21:30 w świdwińskim zamku wystąpi Maria Peszek.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej.
Liczba biletów jest ograniczona.

Cen biletów będzie zmienna w zależności od czasu pozostałego do koncertu.
20.04-19.05: 50 zł
20.05-19.06: 60 zł
20.06-22.06: 70 zł
w dniu koncertu, 23.06: 80 zł

Zakup biletów online: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/97547/Świdwin/Maria+Peszek/

MARIA PESZEK
wokalistka / aktorka / autorka tekstów / performerka


Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą.

Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych — miasto mania (2005) / maria Awaria (2008) / Jezus Maria Peszek (2012) / Karabin (2016) / Ave Maria (2021).
Każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, stając się platynowym i podwójnie platynowym, łącznie sprzedając się w nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy i czyniąc Marię Peszek jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Określana jako „koncertowe zwierzę” Maria Peszek zagrała ponad 500 entuzjastycznie odebranych koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach. Laureatka prestiżowych nagród między innymi — Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju. Przez pięć lat
prowadziła w Radiu Roxy swój autorski program — Radio Maria.

Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną, Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej.

Autorka zdjęcia: Zuza Krajewska

Może Ci się spodobać

Godziny otwarcia Zamku w długi weekend czerwcowy

Półkolonie letnie 2023 w Świdwińskim Ośrodku Kultury

Joga bez fikcji – festiwalowe sesje na podzamczu

Etnowarsztaty hawajskie dla dzieci [ZAPISY]

Dostępność