Historyczny spacer z przewodnikiem – 23.09.2021

Spacer historyczny z przewodnikiem to jedno z kilku wydarzeń w ramach festiwalu, które odbędzie się poza zamkiem, jeżeli tylko pogoda nie pokrzyżuje naszych planów. Serdecznie zapraszamy Mieszkańców i Gości, aby wybrali się z nami w podróż do przeszłości. Z nami, a konkretnie z Adamem Kotarskim – przewodnikiem i wielkim entuzjastą lokalnej historii. A ponieważ entuzjazmowi towarzyszy również solidna wiedza, warto!

W czwartek o 17:45 będzie można posłuchać o najdawniejszych i tych bliższych nam dziejach Świdwina. Prowadzący, zapytany o to, które epoki zechce omówić, wymienił chyba wszystkie, więc czeka nas treściwa porcja opowieści o Świdwinie.

Adam Kotarski jest studentem historii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, rekonstruktorem historycznym i przewodnikiem w świdwińskim zamku. Sam mówi o sobie, że studiuje historię, pasjonuje się nią i lubi o niej opowiadać.

Czwartek, 23 września, godzina 17:45.Udział w spacerze jest bezpłatny. Gdyby pogoda była niesprzyjająca, nie zrezygnujemy z opowieści – zostaniemy w zamku i zwiedzimy go.

Może Ci się spodobać

„Mała Książka – Wielki Człowiek” w naszej bibliotece!

Festiwal NGO – 23.10.2021

Konkurs fotograficzny „Fotogeniczny Świdwin”

11 tysięcy złotych na zakup nowości do biblioteki

Dostępność