Inga Iwasiów – gość 52. Festiwalu Literackiego im. J. Śpiewaka i A. Kamieńskiej

Miło nam poinformować, że również w tym roku nasze zaproszenie na Festiwal Literacki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej przyjęła Inga Iwasiów.

Krytyczka literacka, prozaiczka, historyczka i teoretyczka literatury, poetka. Od 2000 roku profesorka Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie kieruje Zakładem Literatury XX Wieku w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa. Członkini Komitetu Nauk o Literaturze PAN od 2007.

Publikowała m.in. na łamach „Kresów”, „Nowych książek”, „Tekstów drugich”, „FA-artu”, „Borussii”, „Pamiętnika Literackiego”. W latach 1999–2012 była redaktorką naczelną dwumiesięcznika literackiego „Pogranicza”.

Była pomysłodawczynią oraz przewodniczącą kapituły Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki „Gryfia”, mającej na celu m.in. promowanie twórczości kobiet. W tym roku przewodniczy jury Nagrody Literackiej Nike.

Inga Iwasiów jest autorką książek naukowych, esejów, dwóch tomów poetyckich, sztuki teatralnej oraz kilku powieści i zbiorów opowiadań. Zawodowo i prywatnie związana ze Szczecinem.

Autor zdjęcia: Krzysztof Dubiel

Może Ci się spodobać

Podziękowanie

Książki z festiwalu do kupienia w CIT

Zajęcia czytelnicze dla dzieci

Zdjęcia ze spotkań 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Literackiego im. J. Śpiewaka i A. Kamieńskiej

Dostępność