Kwartet smyczkowy AQuartet – 25.07.2021

Wiele muzycznych emocji za nami, ale to nie koniec zamkowych koncertów w lipcu!
Już za tydzień dwa wydarzenia muzyczne w Świdwińskim Ośrodku Kultury. Dziś nieco szerzej chcemy opowiedzieć o tym niedzielnym.

W niedzielę, 25 lipca o godzinie 16:00 wystąpi na dziedzińcu zamkowym kwartet smyczkowy z Katowic.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zapraszamy całe rodziny! To będą znane przeboje w wykonaniu znakomitych muzyków. Muzyczne kolory lat 80. to wspomnienie niezbyt odległych czasów. To próba zaprezentowania wielu odcieni kolorów muzyki tego okresu. Podczas koncertu słuchacze mogą usłyszeć legendarne utwory tak polskie, jak i zagraniczne, w tym przeboje z repertuaru takich artystów jak: Michaela Jacksona, The Police, Lady Pank, Perfect, Republika, Wham, Izabela Trojanowska, Maanam czy Vangelis oraz Daab.
Wspaniały sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia.

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach.
Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach – w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach.
Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami, np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa – począwszy od utworów okresu międzywojnia aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych.

Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami. Koncert zespołu prowadzą:
Witold Pelka – nagrodzony w tym roku po raz drugi w Turnieju Łgarzy 2021 w Bogatyni lub obdarzona fantastycznym poczuciem humoru Małgorzata Jeruzal.

📸

Zdjęcie z archiwum Zespołu.

Może Ci się spodobać

Polskie Radio Koszalin w Zamku [WYWIAD]

Biblioteka otwarta w sobotę 30 września

Warsztaty DIY – październik 2023

Noc bibliotek 2023 [ZAPISY]

Dostępność