Bractwo Rycerskie

Na skróty

Strona Główna

Shift + Alt + H

Szukanie

Shift + Alt + S

Ogłoszenia

Shift + Alt + L

Aktualności

Shift + Alt + Q

Relacje

Shift + Alt + R

Imprezy

Shift + Alt + E

Informacja Turystyczna

Shift + Alt + I

Ośrodek Kultury

Shift + Alt + O

Galeria

Shift + Alt + G

Kontakt

Shift + Alt + K

Bip

Shift + Alt + X

Na skróty

Bractwo Rycerskie

poniedziałek, 14 marzec 2016 20:17

32

Bractwo Rycerskie „Piesza Drużyna Michała von Manteuffla” z siedzibą na zamku w Świdwinie jest bractwem z jedenastoletnim stażem. Bractwo liczy dwunastu członków. Zajmujemy się rekonstrukcją historyczną dóbr materialnych i niematerialnych: tańcem, rzemiosłem, łucznictwem, artylerią dawną, walką inscenizacyjną i turniejową. Odtwarzamy okres okołogrunwaldzki, czyli lata od 1380 do 1420 roku. Ale również lata konfliktu zbrojnego zwanego „Bitwą o Krowę”. Jest to turniej miast rozgrywany rokrocznie pomiędzy Świdwinem, a Białogardem, dla upamiętnienia zatargu o krowę z 1469 roku. Udział w turnieju biorą mieszkańcy miast, rywalizując o przechodnie trofeum, jakim są krowie rogi, a zwieńczeniem całej imprezy jest huczna biesiada.

Poza inscenizacją „Bitwy o Krowę” organizujemy turnieje i manewry rycerskie. Bierzemy udział w imprezach organizowanych przez bractwa z Polski i zagranicy. Do naszych największych sukcesów należy organizacja już po raz siódmy najpoważniejszego „Grunwaldzkiego Turnieju Miecza Długiego” (Gladius Longus Turneamentum) otwartych mistrzostw Polski. Turniej ten od zeszłego roku odbywa się w dwóch kategoriach: „O Srebrny Miecz Grunwaldu” i „O Złoty Miecz Grunwaldu”. Ponadto w tym roku organizować będziemy po raz pierwszy „Grunwaldzki Turniej Miecza i Tarczy Kobiet”. Wszystko w ramach „Dni Grunwaldu” odbywających się podczas kolejnych obchodów rocznicy wielkiej bitwy. Finał tego największego w Europie wydarzenia, będzie miał miejsce w malborskim zamku, gdzie odtwarzać będziemy obronę zamku i murów przed wojskami polsko-litewskimi.

Wszystkich chętnych, dziewczęta i chłopców zainteresowanych rekonstrukcją zapraszamy do wzięcia udziału we wspaniałej przygodzie.

Namiestnik PDMvM

Józef Majchrzak

29 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

55

58

19422 Ostatnio zmieniany piątek, 16 grudzień 2016 09:14

+94 365 22 77

Niedziałkowskiego 17

78-300 Świdwin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.