Z życia biblioteki

Na skróty

Strona Główna

Shift + Alt + H

Szukanie

Shift + Alt + S

Ogłoszenia

Shift + Alt + L

Aktualności

Shift + Alt + Q

Relacje

Shift + Alt + R

Imprezy

Shift + Alt + E

Informacja Turystyczna

Shift + Alt + I

Ośrodek Kultury

Shift + Alt + O

Galeria

Shift + Alt + G

Kontakt

Shift + Alt + K

Bip

Shift + Alt + X

Na skróty

Inspiracje wielkanocne - miniwarsztaty twórcze dla dzieci w świdwińskiej bibliotece

piątek, 21 kwiecień 2017 09:08

Inspiracje wielkanocne - miniwarsztaty twórcze dla dzieci w świdwińskiej bibliotece

W okresie przedświątecznym w Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdwinie zorganizowano już po raz kolejny wielkanocne warsztaty artystyczne. W zajęciach uczestniczyły dzieci z miejscowych przedszkoli z wychowawcami, mi. in. grupa "Tygryski" z p. Anną Santkiewicz; "Puchatki" z p. Agnieszką Moskal, pięciolatki z Niepublicznego Anglojęzycznego Przedszkola "Happy Days". Celem spotkania było przybliżenie dzieciom tradycji związanych z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi, jak również wprowadzić w atmosferę magicznych świątecznych chwil.
W trakcie zajęć dzieci poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne w oparciu o książką Roksany Piątkowskiej "Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści" rozwiązywały wiosenno - wielkanocne zagadki oraz wykonały dekoracje świąteczne z różnorodnych materiałów plastycznych. Z kartonu, kolorowego papieru, plasteliny, piórek, karbowanej kolorowej bibuły, papierowych kwiatków powstały świąteczne cudeńka. W rączkach małych artystów powstały papierowe koszyczki opakowania na prezenty od zajączka, różnobarwne pisanki z rolek po papierze toaletowym i i wyklejane plasteliną Zajęcia w bibliotece minęły w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły wszystkich i wielkanocny nastrój. Świąteczne warsztaty twórcze wpisały się już na stale w działania kulturalne biblioteki świdwińskiej.
Elżbieta Niechwiadowicz - kustosz bibliotekarz Świdwiński Ośrodek Kultury w Świdwinie

DSCF1398 kopia

DSCF1393 kopia

9098 Ostatnio zmieniany piątek, 21 kwiecień 2017 09:13

+94 365 22 77

Niedziałkowskiego 17

78-300 Świdwin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.