Z życia biblioteki

Na skróty

Strona Główna

Shift + Alt + H

Szukanie

Shift + Alt + S

Ogłoszenia

Shift + Alt + L

Aktualności

Shift + Alt + Q

Relacje

Shift + Alt + R

Imprezy

Shift + Alt + E

Informacja Turystyczna

Shift + Alt + I

Ośrodek Kultury

Shift + Alt + O

Galeria

Shift + Alt + G

Kontakt

Shift + Alt + K

Bip

Shift + Alt + X

Na skróty

Dzień poezji w świdwińskiej bibliotece

piątek, 21 kwiecień 2017 09:03

Dzień poezji w świdwińskiej bibliotece

Wierszyki są doskonałym materiałem do czytania dla dzieci. Bawią, uczą, inspirują, w prosty sposób przekazują maluchom wiedzę o otaczającym świecie. To właśnie od wierszy dzieci rozpoczynają swoja przygodę z książką, aby w przyszłości przejść do tekstów trudniejszych.
W marcu gośćmi Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdwinie były przedszkolaki z zaprzyjaźnionych świdwińskich przedszkoli z wychowawcami, mi. in. grupa "Tygryski " z p. Anną Santkiewicz, "Jagódki" z p. Jolą Witek, "Smerfy" z p. Joanną Zimny, "Biedronki" z p. Dorotą Osak z Publicznego Przedszkola nr 2 "Pod Topolą" oraz "Tygryski" z p. Anną Santkiewicz, "Puchatki" z p. Agnieszką Moskal z Publicznego Przedszkola nr1 "Kubuś Puchatek" i pięciolatki z Niepublicznego Anglojęzycznego Przedszkola "Happy Days".
Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt: "Spotkania z twórczością Agnieszki Frączek... " z okazji przypadającego w marcu Światowego Dnia Poezji. W trakcie krótkiej prezentacji maluchy poznały twórczością Agnieszki Frączek, a następnie zapoznały się z najnowszą jej książeczką "Origami z wierszykami..." .Serię rozpoczyna pierwsza książka: "Ciekawska kaczuszka Omi"; druga:"Kaczuszka Omi niczego się nie boi"; trzecia:"Kaczuszka Omi na wsi"; i czwarta: "Kaczuszka Omi na wycieczce”. Książeczka ma poręczny format - w sam raz do zabrania na wycieczkę. Jest pozycją wielowymiarową - można ją czytać w całości, albo same wiersze i używać w celach plastycznych. Po zapoznaniu się z teksem przeplatanym wierszami maluchy wykonały metodą origami płaskiego z koła postaci pojawiające się w książeczce według instrukcji Doroty Dziamskiej - współautorki książki o przygodach sympatycznej kaczuszki. W rączkach małych artystów powstały różne zwierzątka (kaczuszki, żółw, rak, żaba) roślinki (kwiaty, drzewka) pojazdy (helikopter, motocykl, postaci (policjant itp). Z kolorowych kółeczek różnej wielkości dzieci wyczarowały bajecznie kolorowe prace plastyczne. Z książeczkami autorstwa A. Frączek i D. Dziamskiej "Origami z Wierszykami..." nie ma czasu na nudę!!!
Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z przebiegu spotkań w bibliotece z okazji Światowego Dnia Poezji.

Elżbieta Niechwiadowicz - kustosz bibliotekarz Świdwiński Ośrodek Kultury w Świdwinie

DSCF1368 kopia

DSCF1369 kopia

6187 Ostatnio zmieniany piątek, 21 kwiecień 2017 09:08

+94 365 22 77

Niedziałkowskiego 17

78-300 Świdwin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.