Wydrukuj tę stronę

"KSIĄŻKA UCZY, BAWI, WZRUSZA, INSPIRUJE ..."

poniedziałek, 13 marzec 2017 08:54

"KSIĄŻKA UCZY, BAWI, WZRUSZA, INSPIRUJE ..."

Zajęcia animacyjno - czytelnicze w bibliotece dla uczestników projektu socjalnego "Rodzina Razem".
W ramach projektu socjalnego "Rodzina Razem" realizowanego przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie - Annę Zdunek i Alinę Kowalską, w dniu 01.02.2017 roku w czytelni dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdwinie dla uczestników projektu odbyły się zajęcia animacyjno - czytelnicze pt: "Książka UCZY, BAWI, WZRUSZA, INSPIRUJE...".
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką i zainteresowanie książką poprzez różnorodne działania.
Na wstępie dzieci zwiedziły pomieszczenia biblioteki dla dzieci, poznały zasady korzystania z biblioteki i jej księgozbioru, dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem oraz dlaczego warto czytać książki.
Dzieci szybko zaadaptowały się w środowisku bibliotecznym biorąc czynny udział w konkursach, grach i zabawach inspirowanych literaturą dla dzieci. Różnorodne formy zajęć skutecznie zachęciły zarówno maluchy, jak i rodziców do wszechstronnej działalności i sprzyjały fantastycznej zabawie. Na zakończenie spotkania czekała na maluchy niespodzianka - słodycze i zakładki do książek w kształcie żabki oraz zestaw książeczek dla dzieci od koordynatora projektu. Roześmiane buzie dzieciaków świadczyły o tym, że dzień był udany i przyjemnie spędzony w bibliotece pośród książek.

Elżbieta Niechwiadowicz - kustosz bibliotekarz
Świdwiński Ośrodek Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Świdwinie Dnia 01.02.2017r.

DSCF1305

6127 Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 marzec 2017 08:58