Aktualności

Na skróty

Strona Główna

Shift + Alt + H

Szukanie

Shift + Alt + S

Ogłoszenia

Shift + Alt + L

Aktualności

Shift + Alt + Q

Relacje

Shift + Alt + R

Imprezy

Shift + Alt + E

Informacja Turystyczna

Shift + Alt + I

Ośrodek Kultury

Shift + Alt + O

Galeria

Shift + Alt + G

Kontakt

Shift + Alt + K

Bip

Shift + Alt + X

Na skróty
Jesteś tutaj:Strona Główna>Ośrodek Kultury>Aktualności>Rodziny i seniorzy zapłacą mniej

Rodziny i seniorzy zapłacą mniej

czwartek, 13 lipiec 2017 12:44

Ze zniżek w ramach Zachodniopomorskiej Karty Seniora i Zachodniopomorskiej Karty Rodziny można już korzystać również w Świdwinie – w Parku Wodnym „Relax” oraz w Zamku.  

            Jest to program Województwa Zachodniopomorskiego, który stanowi wsparcie dla mieszkańców regionu poprzez system ulg zaproponowanych przez lokalnych partnerów. W Świdwinie są nimi Park Wodny „Relax” oraz Świdwiński Ośrodek Kultury „Zamek”. Karty są wydawane przez Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. Ich posiadacze mogą oczywiście korzystać z ulg również poza Świdwinem u wszystkich partnerów, którzy przystąpili do programu. Pełną listę podmiotów udzielających zniżek można znaleźć tutaj.

            Świdwińskie jednostki proponują następujące ulgi:

            Park Wodny „Relax”

            - posiadacze Zachodniopomorskiej Karty Rodziny mogą skorzystać z biletu rodzinnego (dwoje rodziców + dwoje dzieci) w cenie 30 zł/ godz. (obowiązuje w dni robocze)

- posiadacze Zachodniopomorskiej Karty Seniora mogą skorzystać z „Godziny Seniora”(60+). W każdy wtorek i czwartek w godzinach 15 – 16 osoby w wieku 60 i więcej lat mają możliwość skorzystania z pływalni w ulgowej cenie tylko 5 złotych.

Świdwiński Ośrodek Kultury

Posiadacze „Zachodniopomorskiej Karty Rodziny” oraz „Zachodniopomorskiej Karty Seniora” mogą skorzystać z ulg na:

- zwiedzanie zamku – 50 procent

- koncerty profesjonalnych wykonawców finansowane z dotacji celowej Urzędu Miasta – 50 procent.

Przypominamy najważniejsze informacje na temat programu oraz warunków otrzymania Kart.

„Zachodniopomorska Karta Seniora”

Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Seniora objęte są osoby starsze zamieszkałe na terenie województwa zachodniopomorskiego. Karta umożliwia korzystanie na preferencyjnych warunkach z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów programu.

O Zachodniopomorską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 lat. Karty wydawane są bezpłatnie. Dodatkowe informacje dostępne są w regulaminie wydawania i użytkowania Zachodniopomorskiej Karty Seniora. Można również pobrać wniosek o wydanie Zachodniopomorskiej Karty Seniora

„Zachodniopomorska Karta Rodziny”

Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Rodziny objęte są rodziny z minimum dwojgiem dzieci z terenu województwa zachodniopomorskiego. Karta umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu.

O wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny mogą ubiegać się:

a) małżonkowie prowadzący wspólne gospodarstwo domowe z minimum dwojgiem dzieci oraz dzieci (do 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, dożywotnio w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności)

b) rodziny zastępcze zamieszkałe pod wspólnym adresem

c) rodzinne domy dziecka.

Dodatkowe informacje dostępne są w regulaminie wydawania i użytkowania  Zachodniopomorskiej Karty Rodziny. Można również pobrać wniosek o wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny.

Obydwie karty wydawane są bezpłatnie.

Jak otrzymać Zachodniopomorską Kartę Rodziny?

Przyznanie Karty następuje na podstawie wniosku złożonego Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Świdwin. Wnioski rozpatrywane są w terminie 30 dni od daty jego złożenia. Odbioru Karty dokonuje się osobiście w miejscu złożenia wniosku o wydanie Karty.

W przypadku rodzica karta wydawana jest na czas nieokreślony. Natomiast dla dzieci Karta wydawana jest na czas określony, tj. do osiągnięcia przez dziecko 18 roku życia. W przypadku dzieci, które po 18 roku życia kontynuują naukę, możliwe jest na ich wniosek wydanie kolejnej Karty ważnej do ukończenia 26-go roku życia dziecka.

Karta dla osoby pełnoletniej jest ważna z dowodem osobistym. W przypadku dzieci uczących się, Karta jest ważna z legitymacją szkolną, bądź studencką.

Więcej informacji

rodzina.wzp.pl

2973 Ostatnio zmieniany czwartek, 13 lipiec 2017 12:52

+94 365 22 77

Niedziałkowskiego 17

78-300 Świdwin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.